BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip Jėzų velnias vedžiojo po dykumą

2012-09-19  Žymos: , , , , , ,

Visi žino, kad yra tokia Biblijinė istorija, apie Jėzų, jo mokinius ir jo mirtį. Kur trumpai užsimenama, jog Jėzų velnias vedžiojo po dykumą (gundė) 40 dienų. Pagalvokime logiškai, kaip jis iš jos išsikrapštė? 40 dienų dykumoje neištvertų niekas. Joks gyvas sutvėrimas. Nebent koks dykumos gyvūnas, kuris prisitaikęs prie atšiaurių dykumos sąlygų ir tokia jo prigimtis. O žmogus tik per stebuklą, kurių žemėje nelabai būna ir, jei būna, tai juos kaip, kad Biblijoje yra pasakojama, darė Jėzus. Dievo vardu. Bet kas yra bent vieną stebuklą matęs, tai manau suabejojo ar jie iš Dievo. Ir pagaliau, kada jie daromi, kada ne? Stebuklų, šiaip sau, kaip prekių parduotuvėje, neužsisakysi. Ir Dievas, neatsakinėja, jei klausi. Toliau jau mano pasaką galite priskirti fantazijai. Nes taip ir yra.
Istorija 40 dienų klajonių dykumoje yra gan trumpa. Jėzus badmiriavo ir ilgai klajojo po dykumą, ieškodamas vandens. Kartais nuo dykumos kaitros, pasivaidendavo kokia oazė. Sako dykumoje taip būna. Kada prieidavo, pasirodydavo, kad nieko nėra. Ir taip begalo būtų buvę. Nebuvo jokios išeities iš beribės dykumos, ir kaitra buvo nepakeliama jokiam žmogui. Jokiu tikėjimu ar koks ištvermingas bebūtum. Galų gale, kadangi Dievas į jo maldas neatsakydavo, ir buvo tarsi kurčias, jis kreipėsi į velnią. Kuris to tik ir laukė. Sutarė kažką ir išleido jį velnias iš dykumos, pernešdamas ant savo šikšnosparnio sparnų. Davė vandens, maisto ir prisakė, kad už išgelbėtą gyvybę, turės tesėti ką buvo kartu sutarę. Kuriam laikui, Jėzus pamiršo velniui duotą pažadą, gyveno gan neblogai, kol jam padėjo geros valios žmonės. Nuveikė daug gero. Bet kartą sutiko Magdaleną… Ir prisiminė velniui duotą pažadą. Kadangi turėjo jį tesėti, nes gal būtų miręs, ar gal būtų vėl prasidėję nepakeliamos kančios, jis padarė tai ką privalėjo, ir tokiu būdu ją prarado. Nors ir buvo nupiešti kartu paskutinės vakarienės paveiksle, bet jie niekada nebuvo kaip pora. Ir buvo nelaimingi. Magdaleną, po Jėzaus mirties, nužudė pati motina piktoji ragana. O Jėzų išdavė jo geriausias mokinys. Tas pats šėtonas, žmogaus pavidalu.
Pasakos moralas būtų toks: jei sutikai kažką savęs vertą, paaukok, kad ir gyvybę, nes gal kartais verta.

Patiko (0)

Rodyk draugams
Komentarai (2) apie “Kaip Jėzų velnias vedžiojo po dykumą”

 1.   ALGdas 2013-02-20 11:57 rašė:

  Nesupratau, kam čia ta pasaka, koks jos tikslas ir iš kur ji paimta.

 2.   R. A. 2013-05-19 12:55 rašė:

  Kodėl paimta? Viskas čia yra originali kūryba. Pastebėjau, kad blogas.lt pastoviems vartotojams visa tai sunkiai suprantama. Pagal jų pačių rašinius, aišku kokia problema. Geriau skaitykite ką suprantate. Kam apsunkinti save visokiomis teologinėmis mįslėmis.

Atgalinė nuoroda | Komentarų RSS

Rašyk komentarą:

Vardas (būtinas)

El. paštas (būtinas)

WWW

Komentaras:


   


  >----------------------------<


  META