BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasaka apie Ievą

2013-02-04  Žymos: , , , ,

Ši pasaka yra svarbiausia pasaka iš visų, kur yra minima Ieva. Joje atskleista visa esmė, kodėl Ieva yra baisiausiai nemėgiama velnio ir neginama dievo.

O viskas yra gan paprasta ir nėra čia ko daug pasakoti. Paprasčiausiai dievas pralaimėjo kovoje su velniu ir leido jam šmeižti Ievą. Negynė jos ir paliko draskyti kiaulėms ir šunims.
Ieva buvo vienintelė (įskaitant dievą) Rojuje, kuri nepasidavė velnio pagundoms ir nevalgė nuodėmių vaisiaus. Ji geriausiai skyrė kur yra blogis, kur gėris. Kas teisinga, kas ne. Ji rojuje buvo aukščiausio išsivystymo lygmens dievo tvarinys. Tik, deja, pats dievas susigundė patirti nuodėmę ir nesugebėdamas savo klaidos pripažinti, pasuko kreivu keliu. Ėme tildyti Ievą, kad niekas nesuprastų, kad tai ji protingiausia, švariausia ir tobuliausia iš visų. Vietoj to, karūnavo protingumo karūna Adomą, kurį primokė Ievą vadinti boba, mušti ją ir pan. Reikėjo gi mat, kad moteriškė atrodytų visiems kvaila ir paika. Kad jos niekas neklausytų ir niekas niekada nesuprastų, kad tai dievas suklydo, o ne ji. Ir kad ji vienintelė visame rojuje nenusilenkė šėtonui, pripažįstant jo valią ir galybę. O kadangi ji buvo vienintelė tokia, teisybė tapo melas. Gėriu tapo blogis, nuodėmė tapo nenuodėmė ir t.t. Nes kur, kas žinojo tik vienintelė Ieva ir tik jos lūpose liko tiesa, kurios niekas nenorėjo nė girdėti, nes viskas, ką ji tardavo buvo apskelbta melu. Visi buvo įbauginti ir prigrasinti net nesiklausyti ką ji sako. Ignoruoti, laikyti tai kliedesiais ir pan. O vienas juk lauke ne karys.

Ši pasaka neturi jokio moralo, nes viskas pernelyg tragiška, kad jis būtų. Tiesiog, tas kas teisus, negali elgtis neteisingai. Netgi ir tada kai lieka vienas su savo tiesa.

Patiko (0)

Rodyk draugams
Komentarai (1) apie “Pasaka apie Ievą”

  1.   Arba..Arba 2013-06-19 08:25 rašė:

    Įdomi versija ir aš jai visai pritariu. +1 nuo manęs

Atgalinė nuoroda | Komentarų RSS

Rašyk komentarą:

Vardas (būtinas)

El. paštas (būtinas)

WWW

Komentaras:


     


    >----------------------------<


    META