BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasaka suaugusiems apie Adomą ir Ievą

Gyveno Rojuje Adomas ir Ieva kartu vieni du. Viskas būtų buvę gerai, bet Adomas negalėjo niekaip patenkinti Ievos. Keisdavo pozas ir susigalvodavo įvairiausių meilės žaidimų, bet Ievai vis buvo negana. Išsunkdavo Ieva visas paskutines savo vienintelio vyro jėgas ir jausdavosi lyg pradėtas valgyti vaisius, nebaigtas ir numestas šalia šiukšliadėžės. Žodžiu, kankinosi Ieva ir Adomas. Kol vieną kartą Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Apie paukštį narve

2013-02-20  Žymos: , ,

Vienoje tolimoje karalystėje buvo nepaprasto grožio paukštė. Garsas apie paukštės grožį pasklido po visą pasaulį ir visi karaliai, iš įvairiausių kraštų, atvykdavo pas tolimojo krašto karalių, pamatyti paukštės. Bet, nepaisant paukštės kerinčių sparnų ir spalvų, ji nuvildavo karalius. Nes jos balse buvo liūdesys ir laisvės ilgesys. Karalius paukštę laikė narve ir kruopščiai saugojo, kadangi ji buvo brangiausias karaliaus turtas, pritraukiantis kitų karalysčių dėmesį ir paukštės jam visi baisiai pavydėjo. Karalius matė, kad paukštė nelaiminga narve, prisimindama skrydžio jausmą, bet nenorėjo jos išleisti laisvėn. Kartą, į karalystę, atvyko dailus princas ir suprasdamas paukštės nelaimę narve, nusprendė jai padėti. Slapta, kada karalius nematė, savo tarnams liepė paimti iš karaliaus narvo raktus ir išleido paukštę. Bet per tiek daugybę metų paukštės sparnai buvo nusilpę ir ji greit pavargo skrisdama. Bandė ieškoti jos išvaduotojo dailaus princo. Bet nei jo tarnų, nei princo niekur nerado. Ir nusilpusi nukrito. Princas, jausdamas nelaimę, susirūpino ir vėl įsakė tarnams grįžti ir surasti paukštę, gyvą ar mirusią. Tarnai ilgai ieškojo paukštės, bet niekur nerado. Rado tik jos mėlyną plunksną ir parnešė princui kaip paguodą. Kad mažiau liūdėtų ir pamirštų gražiąją paukštę. Bet princas jautė, kad paukštė gyva. Ir pats išvyko kelionėn jos ieškoti. Pakeliui suvargo ir pražilo. Kada buvo jau be prarandąs viltį ir pasidėjęs plunksną šalia gailėjosi, kad pražudė ir paukštę, ir save, staiga, jo nuriedėjusi skruostu ašara, atgaivino apmirusią paukštę, kuri buvo šalia apmirusi. Ji taip prabuvo toje vietoje, niekieno nepastebėta, daugiau nei keturis metus. Princas labai nustebo ir kartu nudžiugo. Parsivežė paukštę į savo karalystę, kur suteikė jai pakankamai laisvės, ir taip jie abu sau laimingai ir gražiai gyveno. Paukštė toli nenuklysdavo, o princas be reikalo nesiblaškė jos ieškodamas ir buvo ramus. Kadangi mėlynoji paukštė atsigavusi tapo dar gražesnė ir jos balsas suskambo už jūrų marių, princas tapo turtingas nuo aplinkinių karalysčių dovanų ir dėmesio. Visi buvo laimingi ir patenkinti. Svečiai džiaugėsi pamatę tokį nepaprastą grožį ir tarnai džiaugėsi, kad nereikia daugiau vargti.

Povas.

Pabandykite surasti povę.

Rodyk draugams

Pasaka apie Balandžius

2013-02-19  Žymos: , ,

Gyveno viename gyvenamo namo kieme balandžiai. Tiksliau gal karveliai. Nors skirtumo didelio, manau, nėra. Pradėjo jau sukti lizdus, nešiojo šakeles, burkavo ir staiga dingo. Dingimas buvo susijęs su kažkuo ką pakuždėjo jiems sena ragana. Kaip spėjama, kažką apie tai, kad jie valgo tą patį kaip ir vištos. Nes jie juk paukščiai. Kas pamėgo jų rytinius skraidymus po langais ir burkavimus, ėmė ieškoti sunerimusiais žvilgsniais balandžių ir domėtis iš kur jie. Kodėl Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Kaip velnias visus išmokė vadovavimo meno

2013-02-05  Žymos: , , , , , , , ,

Kaip žinia, nuo pasaulio sukūrimo pradžios egzistavo blogis. O tiksliau jei - velnias. Puolęs angelas, kuris turėjo dar nemažą pagalbininkų būrį. Bet tai Biblijinė istorija, ir tegu tai jums papasakoja kunigai. O aš geriau paseksiu pasaką, kaip nuo Žemės sukūrimo pradžios Ieva buvo nekaltai kankinama ir vis daroma atpirkimo ožiu. Ko pasekoje blogis užvaldė visą pasaulį ir tapo neįveikiamas. Nes Ievos niekas negynė. O jei ir gynė kas, tai visiems blogai baigdavosi. Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Pasaka apie avį, kurią skriaudė

2013-02-04  Žymos: , , ,

Gyveno gyvulių ūkyje gyvulėliai. Mieliausios iš visų buvo avys. Tik jas skriaudė kiaulės. Ypač vieną iš jų. Pačią balčiausią. Įsiknisę šnipus į savo mėšlą vis kriuksėjo ir kriuksėjo, kad avys tokios anokios. Kartą vienai avei, viskas taip pabodo, kad ji įsivaizduodama, kad turi ragus, užpuolė įmitusias kriukses ir išgąsdino jas visai ne juokais. Daugiau jos nebekriuksėjo ir neskleidė savo paskalų kitiems.

Rodyk draugams

Gražuolių sala

2012-11-12  Žymos: ,

Informaciją ištryniau, kaip ir daugelį kitų pasakų neskelbiu.
Pasakos neskaitomos, be to, neteisingai interpretuojamos, nesuprantamos, ne tik leidykloms, bet ir vaikų literatūros darbuotojoms (-ai).

PS: nenagrinėjau kokia jų tikroji veikla ir kokios jų psichologinės problemos.

Rodyk draugams

Kaip Jėzų velnias vedžiojo po dykumą

2012-09-19  Žymos: , , , , , ,

Visi žino, kad yra tokia Biblijinė istorija, apie Jėzų, jo mokinius ir jo mirtį. Kur trumpai užsimenama, jog Jėzų velnias vedžiojo po dykumą (gundė) 40 dienų. Pagalvokime logiškai, kaip jis iš jos išsikrapštė? 40 dienų dykumoje neištvertų niekas. Joks gyvas sutvėrimas. Nebent Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Apie Karalių ir Karalienę

2012-09-11  Žymos: , , , ,

Gyveno Karalius ir Karalienė mažoje karalystėje, kuri turėjo įdomią tvarką, bet ne apie tai. Gimė jiems sūnus - karalaitis ir vėliau duktė - karalaitė. Aišku, taip jų niekas nevadindavo, bet juk čia pasaka. Taigi, karalaitis gindavo savo sesę, nuo piktų karalystės šunų, kurie buvo pagrindinė karalystės problema. Ten, kur jis suprasdavo geriau. O sesuo gindavo savo brolį, nuo blogų mergužėlių, Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Pasaka apie Gražuolę ir pabaisą

2012-08-01  Žymos: ,

Šią pasaką sukursiu, jei turėsiu dar įkvėpimo (šiaip, idėja yra) ir, jei kas nors sutiks mano pasakas pripažinti ir išleisti. Ir baigs kvailai teisintis nebūtais dalykais, kad nežino skirtumo tarp vienaragio ir Pegaso, kad mano pasakos neoriginalios ir pan. Kiek buvau pasidairyti knygynuose, kas leidžiama vaikams ir kokios šiuolaikinės pasakos, tikrai nieko gero, asmeniškai man, nesu radusi. Gal taip buvo tik tuo metu. Nežinau. Bet ar jūs rodėte bent kartą mano pasakas vaikams? Ir ką jie sakė?

Planuojamos Pasakos (tik suaugusiems): Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Kaip ragana užvaldė visą pasaulį

2012-08-01  Žymos: , , ,

Labai tingiu kurpti pasaką. Ypatingai apie raganas. Ir kadangi jų krūvos, tai gal pasekite pasakas apie raganas jūs. Va čia dar viena: Skaityti toliau »

Rodyk draugams


     


    >----------------------------<


    META